Szukaj motywu

Wg Kategorii

FotoTapety Do SPA

Fototapety do spa - terapia kolorami

Kolor jest energią wibracyjną. Jest absorbowana przez oczy i skórę. Dlatego kolory, które widzimy, natychmiast na nas wpływają na poziomie fizycznym, mentalnym i emocjonalnym. Każdy kolor ma jakieś zalety i wady. Dlatego trzeba o tym pamiętać, wybierając kolory do spa.

Fototapety do spa - relaks i odprężenie

Przy projektowaniu spa weź pod uwagę łagodne kolory. Aby stworzyć harmonię we wnętrzu wybierz niektóre odcienie zieleni, błękitów i fioletów. Odpowiednie fototapety do spa zachęcają do relaksu i odpoczynku. Dlatego zwróćmy uwagę na kolory i wzory. Unikajmy jasnych, odważniejszych i cieplejszych kolorów, takich jak czerwony, żółty i pomarańczowy. Są stymulantami i zachęcają do aktywności, a nie do odpoczynku. Jednak możemy schłodzić te ciepłe kolory, dodając na przykład biały do pomarańczowego. W ten sposób fototapeta do spa będzie się wyróżniała miękkimi, brzoskwiniowymi wzorami. Łącząc biel z czerwienią otrzymujemy bladoróżowy kolor. Jeśli chcemy stworzyć spokojniejszą przestrzeń, zainspirujmy się naturą. Możemy wybrać fototapety przedstawiające wybrzeże, góry lub piękny ogród. Wnętrze powinno być spokojne dzięki wybranym kolorom.

Fototapety do spa - schematy kolorów

Kiedy już znajdziemy swój kojący, wymarzony kolor, dobierz do niego jeszcze inne, odpowiednie kolory. Monochromatyczne schematy mogą być imponujące, ale nudne. Fototapety do salonu spa mogą mieć niebieskie akcenty. W ten sposób wprowadzają spokój, relaks i odpoczynek. Mogą przedstawiać morze i niebo. Dopasuj do nich chłodne, jasnopomarańczowe, np. brzoskwiniowe akcenty. Aby zrównoważyć monochromatycznie skalowalną przestrzeń, wybierzmy akcesoria, które odzwierciedlają kontrastowy lub uzupełniający odcień podstawowe koloru w jego najjaśniejszej postaci. Fioletowy jest popularnym kolorem w spa. Szukajmy pastelowych odmian, takich jak lawenda, orchidea i liliowy zamiast bakłażanów lub królewskiej purpury. Fiolet pięknie łączy się z żółtym. Jeśli chcemy stworzyć klimatyczne spa, pamiętajmy o terapii kolorami.
Sortowanie