Szukaj motywu

Wg Kategorii

FotoNaklejki

Fotonaklejki ze zdjęciem

Fotonaklejki stanowią wspaniały element dekoracyjny, który może mieć różne zastosowania. Możemy przykleić naklejki na ścianę, na drzwi lub na meble, a nawet na lodówkę. Natomiast jeśli jesteśmy zainteresowani udekorowaniem większych powierzchni w naszym domu czy mieszkaniu, to zdecydowanie polecamy wybór dużej fototapety na ścianę.
FOTONAKLEJKI - INSPIRACJE      PODŁOŻA DO DRUKU FOTONAKLEJEK

fotonaklejka

Fotonaklejka ze zdjęcia na meble

Ogromną zaletą naklejki ze zdjęć jest uniwersalność. Możemy je przyklejać na różne powierzchnie. Fotonaklejka ze zdjęcia przydaje się szczególnie, kiedy chcemy odświeżyć aranżację wnętrza małym kosztem - np. zamiast kupować nowe meble możemy je okleić naklejką z ciekawym wzorem. Wspaniałe efekty przestrzenne i estetyczne możemy również uzyskać stosując fotonaklejki na drzwi.

Naklejka na ścianę

Fotonaklejka naścienna to w porównaniu z fototapetą, prostsza i tańsza opcja udekorowania ściany w naszym domu czy mieszkaniu. Świetnie sprawdzi się w przypadku mniejszych i nieregularnych przestrzeni - wolnych miejsc pomiędzy szafkami czy blatem kuchennym. Naklejka na ścianę stwarza także ciekawe możliwości aranżacyjne. Z ich pomocą można całkowicie odmienić klimat wnętrza lub nadać mu żywy charakter.

Stwórz unikalne fotonaklejki ze zdjęć online

Intuicyjny system składania zamówień w serwisie pozwala na stworzenie spersonalizowanej fotonaklejki online ze zdjęć z domowego archiwum fotografii lub z bazy dostępnej w bankach zdjęć takich jak np. Fotolia.pl. Aby złożyć zamówienie na fotonaklejki online wystarczy założyć bezpłatne konto i wybrać interesujące nas opcje - wzór fotonaklejki, rozmiar, a także sposób dostawy.

Na czym drukujemy fotonaklejkę?

Foto naklejki na ścianę są drukowane na trzech podłożach: folii białej błyszczącej, folii białej matowej oraz na folii przezroczystej matowej. Pierwsza z nich jest drukowana na folii monomerycznej ORAJET® o gramaturze 135 g/m2 i grubości 100 mikronów – jest idealna na meble, lodówkę, drzwi i ściany. Naklejka matowa jest drukowana na tej samej folii, jedynie z innym wykończeniem. Zdjęcia naklejki na ścianę witrażowe są najlepsze na szklane powierzchnie drzwi i okien, gdyż przepuszczają światło i maskują od otoczenia. Nadruk jest wykonywany na folii intercoat 1633 H14 P3 o grubości 80 mikronów. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, sprawdź rodzaje podłoży na naszej stronie.

Czy mogę zaprojektować własną fotonaklejkę?

W naszym fotolabie można stworzyć własne fotonaklejki na drzwi lub na ściany z użyciem kreatora dostępnego w zakładce "Wydruk z własnego zdjęcia". Wystarczy załadować odpowiedni plik, ustawić rodzaj podłoża, wielkość oraz inne parametry.

Jakie wymiary może mieć fotonaklejka?

Rozmiar foto naklejki jest uzależniony od jakości zdjęcia - przykładowo fotografie z banku zdjęć mogą osiągać wymiary nawet ok. 500 cm na jednej długości boku. Warto jednak pamiętać, że jeśli produkt przekracza 135 cm szerokości, jest drukowany w kilku częściach. Minimalna wielkość naklejki wynosi ok. 20x20 cm.

Jak prawidłowo przykleić fotonaklejkę, żeby nie było bąbli ani załamań?

Jeśli chcesz przykleić foto naklejki na meble lub na ścianę, zaznacz wcześniej miejsce montażu np. ołówkiem lub taśmą. Powierzchnia musi być przetarta ściereczką, odkurzona, czysta, aby efekt był trwały. Zacznij przyklejać od dołu, powoli dociskając materiał do ściany. Gdy pojawią się pęcherzyki powietrza, jak najszybciej usuń je z pomocą rakli lub plastikowej łopatki. Pamiętaj o tym, by zdejmować folię stopniowo, od jednego boku.

Czy można odkleić fotonaklejkę po czasie?

Fotonaklejka może zostać odklejona i przyklejona ponownie, jednak wszystko zależy od wybranego podłoża i jej wielkości. Nie zawsze jest to bezpieczne, gdyż wraz z klejem może odejść farba ze ściany, dlatego polecamy przemyślane dekorowanie.

Jaka powinna być rozdzielczość zdjęcia lub grafiki do fotonaklejki?

Rozdzielczość jest zawsze zależna od rozmiaru - zdjęcie powinno charakteryzować się rozdzielczością 300 dpi, w przypadku bardzo rozległej naklejki mniejszą - 150 dpi lub 72 dpi. Z zasady jednak im większa, tym lepiej. Dokładną rozdzielczość pliku można sprawdzić podczas składania zamówienia lub obliczyć ze wzoru: wielkość fotonaklejki w cm / 2,54 x 300 dpi (lub inna rozdzielczość).

Inspiracje