Szukaj motywu

Wg Kategorii

FotoTapety Pop Art

Eleganckie wnętrze inspirowane pop artem

Pop art to ruch artystyczny, który pojawił się w połowie lat 50. ubiegłego wieku w Wielkiej Brytanii i pod koniec lat 50. w Stanach Zjednoczonych. Stanowił wyzwanie dla tradycyjnej sztuki, włączając w to tapety pop art przedstawiające motywy kultury popularnej, takie jak reklamy, newsy. Schemat kolorów jest jasny i kontrastowy. Projektując wnętrze w takim stylu, możesz wybrać dwa jasne kontrastujące kolory i jeden neutralny, aby je zrównoważyć. Meble z lat 60 będą się doskonale prezentować w takim pomieszczeniu. Pomyśl o retro-futurystycznych krzesłach, minimalistycznych kanapach i fotelach. Bądź kreatywny i nie myśl szablonowo. Na ścianę możesz wybrać fototapetę przedstawiającą oryginalne ilustracje i komiksy. Jasne zasłony w zygzaki, paski lub grochy, wprowadzą większą dynamikę do wnętrza.

Nowoczesne wnętrze - fototapety pop art

W takim wnętrzu dominują jasne kolory. Możesz w nim postawić tanie, ale oryginalne akcesoria. Na ścianach możesz powiesić obrazy i fototapety w stylu Andy’ego Warhola. Jeśli masz nietypowe pomieszczenie, fototapeta może być wykonana na indywidualne zamówienie, konkretnie na rozmiar. Taki styl świetnie wygląda nie tylko w domu i mieszkaniu, ale również w restauracji, kinie, biurze, kawiarni, czy na siłowni. Meble mają jasne wykończenie. Na ścianach można powiesić fototapety pop art, obrazy i plakaty. Pomieszczenie jest dobrze oświetlone. Można w nim zainstalować kolorowe neonowe lampki i oświetlenie LED. Artykuły gospodarstwa domowego można wykorzystać jako funkcjonalne akcesoria. Na przykład butelki mogą odgrywać rolę wazonu, a strony z komiksów mogą pełnić funkcję dekoracji ściennych.

Kolorowe wnętrze w stylu pop art

Wnętrze w stylu pop art jest wesołe i energetyczne. Niezwykłe połączenie kolorów, dekoracji i akcesoriów pozwala stworzyć niezwykły pokój. Możesz się w nim nie tylko wspaniale zrelaksować, ale też dobrze bawić i żyć pełnią życia. Jeśli jeszcze nie jesteś gotowy na to, aby radykalnie zmienić swoje mieszkanie, możesz zawsze wybrać akcent w stylu pop art. Możesz zaprojektować pokój w spokojnym stylu, łączącym 2-4 kolory. Fototapeta pop art, rysunek, naklejka lub płyty winylowe na jednej ścianie, będą wspaniale wyglądać.

Co to są tapety pop art i do jakich aranżacji pasują?

Pop art. to ruch artystyczny, który przedstawia motywy kultury popularnej. Jest pełny wyrazistych i kontrastowych kolorów, dlatego będzie doskonale prezentował się stonowanym wnętrzu. To idealny motyw dla osób kochających sztukę i nowoczesność. Tapeta pop art odnajdzie się także w aranżacji retro.

Na co zwrócić uwagę wybierając fototapety pop art?

Przyjrzyj się motywowi i kolorystyce - powinien pasować do ciebie, do twojego domu i barw przewodnich. Nie każda tapeta pop art jest krzykliwa - istnieją bardziej subtelne motywy, idealne jako urozmaicenie bardziej klasycznej aranżacji. Sprawdź także to, z jakiej odległości będzie oglądana - nie każdy motyw wygląda dobrze z bliska, jak i z daleka.

Gdzie umieścić tapety w stylu pop art?

Fototapeta pop art może znaleźć się zarówno na całej ścianie, jak i na jej fragmencie - jeśli ma obejmować większą przestrzeń, polecamy motyw stonowany, np. dwutonowy raster. Na fragmencie ściany lub na drzwiach świetnie prezentują się postacie, które dodadzą lekkości i humoru. Możesz je zamocować nawet w łazience i w kuchni umilając sobie gotowanie i codzienną pielęgnację. Wystarczy wybrać dopasowane do warunków podłoże i cieszyć się trwałością dekoracji.
Sortowanie