Podłoża na jakich drukujemy

FotoTapety i Tapety we wzory

FotoTapety i Tapety we wzory, wykonywane na wymiar, drukujemy na kilku różnych podłożach. Poniżej przedstawiamy krótką specyfikację każdego z nich oraz pomieszczenia w których najczęściej się je stosuje. Należy pamiętać, że fototapeta jest produktem dużego formatu i dlatego jej jakość graficzną należy oceniać z odległości kilku metrów.

Fototapeta Latex Premium

48,90 zł/m2 *  Jest to papier syntetyczny powlekany warstwą lateksu, o gramaturze 212g/m2. Tapeta ta jest bardzo popularna do zastosowań domowych, jednak nie nadaje się do kuchni czy łazienki. Można ją delikatnie przetrzeć suchą lub lekko wilgotną szmatką, ale nie można jej zmywać, a tym bardziej szorować. Doskonale natomiast sprawdza się w sypialni, salonie czy pokoju dziecka. Jest to produkt o najlepszej relacji jakości do ceny. Maksymalna szerokość jednego brytu (pasa) tej fototapety to 135 cm. Tapety lateksowe szersze niż 135 cm drukujemy w kilku częściach o równych szerokościach. Tapeta podczas produkcji docinana jest na styk i w ten sam sposób powinna być klejona na ścianie. Przy montażu używa się tradycyjnych klejów do tapet np. Henkel Metylan special instant lub Henkel Metylan extra.

Fototapeta Flizelinowa

59,80 zł/m2 * Fototapetę flizelinową Neschen Performance Wallpaper Smooth o gramaturze 190 g/m2 przykleja się na ścianie dużo prościej, niż tapetę papierową. Klej nakłada się tylko bezpośrednio na ścianę i pasów fototapety nie trzeba uprzednio namaczać. Podkład flizelinowy maskuje też, lepiej niż papier, ewentualne drobne niedoskonałości ściany. Flizelina jest rodzajem włókniny powstałym w wyniku klejenia, bądź też termicznego łączenia włókien syntetycznych. Flizelina jako podkład wpływa nie tylko na odporność fototapety, ale przede wszystkim na łatwość jej klejenia, a później usuwania. W zasadzie do kładzenia na ściany tego rodzaju tapet nie potrzeba pomocy fachowca, co obniża koszt wykonania naszej dekoracji. Szerokość maksymalna jednej rolki tej fototapety to 100 cm. Fototapety o szerokości większej niż 100 cm drukujemy w kilku częściach o równych szerokościach brytów. Tapetę podczas produkcji docina się się na styk i w ten sam sposób musi być kładziona na ścianie.

Fototapeta Winylowa na flizelinie

69,80 zł/m2 * Jest to zmywalna, oddychająca tapeta winylowa na podkładzie flizelinowym Neschen Solvoprint Wallpaper NW o gramaturze 350 g/m2. To najtrwalsza fototapeta z naszej oferty - materiał powlekany PCV, który można delikatnie zmywać podczas użytkowania. Nadaje się nie tylko do salonu i pokoju, ale także do łazienek, kuchni czy też przedpokoju. Jest to tapeta "oddychająca", która przepuszcza parę wodną, pomimo warstwy winylu. Ponieważ jest grubsza od większości tapet jest optymalna do zastosowania na podłożach ściennych o nieznacznie nierównej strukturze. Maksymalna szerokość brytu (pasa) to 125 cm. Fototapety winylowe szersze niż 125 cm drukujemy w kilku częściach o równych szerokościach. Podczas produkcji tapeta docinana jest na styk i tak też należy kleić ją na ścianie.

Fototapeta Samoprzylepna (wielokrotnego odklejania)

86,80 zł/m2 * Tego rodzaju fototapeta proponowana jest użytkownikom, którzy nie chcą zatrudniać do tapetowania fachowców ani też nie czują się na siłach, aby samemu kleić tapetę przy użyciu standardowych klejów do tapet lub też chcą mieć możliwość poprawienia montażu tapety, w przypadku niewłaściwego jej przyklejenia na ścianie. Tapetę tę, o gramaturze 150 g/m2, cechuje bowiem możliwość wielokrotnego przyklejania na i odklejania z powierzchni ściany, mebli, szkła. Fototapety samoprzylepne szersze niż 125 cm drukujemy w kilku częściach o równych szerokościach brytów.

* Cena za 1 m2 tapety (po uwzględnieniu 50% rabatu za wydruk) nie zawiera opłaty za zakup licencji na wydruk zdjęcia. Opłata ta doliczana jest automatycznie podczas zamawiania tapety na stronach naszego serwisu.

FotoObrazy

FotoObrazy drukowane są na płótnie malarskim typu Canvas o powierzchni lekko błyszczącej, matowej lub w 100% bawełnianej matowej. Lekki połysk nadaje wydrukom charakter obrazu olejnego, natomiast bawełna sprawia, że płótno jest bardziej naturalne. Druk wykonywany jest w rozdzielczości 1440 dpi. Wydruk naciągany jest na blejtramę sosnową o grubości 2 cm. Boki obrazu także są zadrukowane i dlatego nie należy umieszczać istotnych elementów przy krawędzi kadru, jeśli chcemy mieć pewność, że elementy te będą znajdować się na części frontowej FotoObrazu. Jeśli boki obrazu mają pozostać białe, to należy napisać o tym w uwagach do zamówienia. Wykonany przez nas produkt jest gotowy do powieszenia jako dekoracja ścienna. Poniżej opisujemy cechy dostępnych płócien Canvas, na których wykonujemy wydruki.

Płótno Canvas błyszczące o gramaturze 240 g/m2

Lekko błyszcząca powierzchnia dobrze oddaje strukturę płótna, na którym wykonany jest wydruk. Nadaje to obrazowi charakter obrazu olejnego. Dzięki temu wydruki na płótnie błyszczącym prezentują się atrakcyjnie.

Płótno Canvas matowe o gramaturze 240 g/m2

Matowa powierzchnia powoduje, że struktura włókien płótna jest mniej widoczna niż na płótnie błyszczącym, za to dzięki takiemu wykończeniu nie mamy na obrazie żadnych odbić światła padającego, widocznych zwłaszcza wtedy, gdy jest on powieszony na ścianie prostopadłej do okna w pomieszczeniu. Jeśli planujemy oświetlić nasz obraz to płótno matowe także sprawdzi się lepiej.

Płótno Canvas matowe w 100% bawełniane o gramaturze 360 g/m2

Matowe wykończenie powierzchni eliminuje wszystkie możliwe refleksy od powierzchni obrazu, na przykład odbicia światła wpadającego przez okno. Wybór canvasu matowego bawełnianego powinien więc mieć miejsce zawsze wtedy, gdy jego umiejscowienie na ścianie niesie za sobą ewentualność pojawienia się takich odbić. Canvas bawełniany z powodu swojego składu (100% bawełna) cechuje się mniejszą bielą niż płótna mieszane, bawełniano-poliestrowe. Posiada za to wyraźniejszą strukturę włókien, co nadaje mu naturalność płócien malarskich.

Ceny za FotoObrazy zależą od wielkości wybranego formatu oraz od wybranego rodzaju płótna Canvas. Opłata za zakup licencji na wydruk zdjęcia doliczana jest automatycznie podczas zamawiania FotoObrazu na stronach naszego serwisu.

Zdjęcia XXL - FotoPlakaty

Zdjęcia XXL lub inaczej FotoPlakaty drukujemy na dwóch różnych podłożach. Poniżej opisy właściwości każdego z nich.

Papier Plakatowy matowy o gramaturze 220 g/m2

58,80 zł/m2 * Jest to podstawowy produkt do wykonywania większości plakatów i fotoplakatów. Matowa powierzchnia o gładkiej i równej strukturze bardzo ładnie oddaje cechy zdjęcia czy też grafiki, która została wydrukowana na tym papierze. Wydruki można eksponować bez zabezpieczenia, a także pod szkłem.

Papier Fotograficzny Extra błyszczący o gramaturze 275 g/m2

77,00 zł/m2 * Papier błyszczący Extra o dużej gramaturze ma cechy typowego papieru fotograficznego, w tym przypadku o dodatkowo zwiększonym parametrze połysku. Zdjęcia, zwłaszcza w dużych formatach, wydrukowane na nim robią niesamowite wrażenie, uzyskane głównie dzięki wysokiej jakości tego materiału. Nie powinno się ich jednak umieszczać pod szkłem.

* Cena za 1 m2 plakatu (po uwzględnieniu rabatu za wydruk) nie zawiera opłaty za zakup licencji na wydruk zdjęcia. Opłata ta doliczana jest automatycznie podczas zamawiania FotoPlakatu na stronach naszego serwisu.

FotoNaklejki

FotoNaklejka na folii białej błyszczącej

58,80 zł/m2 * Naklejka błyszcząca drukowana na folii spełni te same oczekiwania co folia matowa, ale podlegając prawom fizyki, powoduje powstawanie refleksów, które w pewnych sytuacjach nie są wskazane, a w innych przeciwnie - wręcz pożądane. Wydruki wykonujemy na folii monomerycznej ORAJET® o gramaturze 135 g/m2 i grubości 100 mikronów. Naklejki błyszczące szersze niż 135 cm drukujemy w kilku częściach o równych szerokościach.

FotoNaklejka na folii białej matowej

58,80 zł/m2 * Naklejka matowa drukowana na folii to produkt, który wyśmienicie spełni oczekiwania tych, którzy chcą wykonać nadruk na meble, lodówkę, drzwi, czy też nad blat kuchenny. Wydruki wykonujemy na folii monomerycznej ORAJET® o gramaturze 135 g/m2 i grubości 100 mikronów. Naklejki matowe szersze niż 135 cm drukujemy w kilku częściach o równych szerokościach.

FotoNaklejka witrażowa na folii przeźroczystej matowej

58,80 zł/m2 * Naklejka wykonana poprzez druk na folii przeźroczystej matowej to produkt optymalny na przeźroczyste, np. szklane powierzchnie drzwi lub okien. Po naklejeniu tworzy efekt witrażowy. Wydruki przepuszczają światło, a zarazem maskują od otoczenia. Wykonujemy je na folii Intercoat 1633 H14 P3 o grubości 80 mikronów. Naklejki szersze niż 135 cm drukujemy w kilku częściach o równych szerokościach.

* Cena za 1 m2 naklejki (po uwzględnieniu rabatu za wydruk) nie zawiera opłaty za zakup licencji na wydruk zdjęcia. Opłata ta doliczana jest automatycznie podczas zamawiania naklejki na stronach naszego serwisu.


Serwis TAPETY4U wykona dla Ciebie Dekoracje ścienne, takie jak FotoTapety, FotoObrazy, FotoNaklejki i FotoPlakaty ze zdjęciem. Możesz przesłać własne zdjęcie lub wybrać jedno z wielomilionowej kolekcji Adobe Stock. Na serwisie www.foto4u.pl wywołujemy także Najtaniej w Internecie odbitki cyfrowe zdjęć, wykonujemy Foto Prezenty i Kalendarze. Zamówione przez Internet produkty dostarczamy kurierem do wielu miast w Polsce, m.in: Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Bydgoszcz, Lublin, Poznań, Łódź, Katowice, Szczecin. Dążymy do tego aby wykonywane przez nas usługi były w pełni dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.