Szukaj motywu

Wg Kategorii

FotoTapety Notre Dame

Fototapety Notre dame

Kochasz zabytki? Uwielbiasz je nie tylko oglądać, ale również chciałbyś otaczać się nimi na co dzień? Już dziś możesz zamówić wspaniałą fototapetę Notre Dame przed pożarem, która ukazuje całe piękno i doniosłość budowli. Do wyboru masz wiele rodzajów fototapet, rozmiarów oraz samych zdjęć przedstawiających katedrę w różnych ujęciach.
Fototapeta z architekturą to gorący trend, który pasuje zarówno do przestrzeni urządzonych w klasycznym stylu, jak i nowoczesnych, dodając im przytulności. Uwielbiasz francuskie klimaty, a Wieża Eiffla wydaje ci się zbyt nudna? Postaw na Notre Dame w Paryżu, który jest wciąż jednym z najważniejszych zabytków całego świata.

Notre Dame de Paris

Budowa Notre Dame de Paris rozpoczęła się już w I połowie XIV wieku, w miejscu istniejącego wcześniej kościoła, który został wyburzony na polecenie biskupa Paryża. Tak naprawdę ciekawostką jest fakt, że stoi ona na miejscu aż dwóch kościołów, wznoszono ją prawie 200 lat. Aktualnie odwiedza ją rocznie aż 13 milionów turystów, czyniąc ją jednym z najczęściej zwiedzanych kościołów na całym świecie.
Położona jest na wyspie na Sekwanie, zwanej Ile de la Cite w 4 okręgu miasta. Ta gotycka budowla jest znana również dzięki powieści Dzwonnika z Notre Dame - jej nazwa oznacza „Naszą Panią” i odnosi się do Matki Bożej.

Wspaniała architektura na twoich ścianach

Notre Dame w Paryżu, który może przyozdobić twój salon, sypialnię lub inny pokój pod postacią modnej fototapety, jest kościołem pięcionawowym, z długim prezbiterium i podwójnym obejściem na półkolu. Co ciekawe, jego dwie katedry nie są równe - ten przywilej przysługiwał tylko arcybiskupstwom.
Przy budowie Notre Dame pracowali najsłynniejsi architekci tacy jak Pierre de Montreuil, Jehan de Chelles oraz autorzy XIX-wiecznych poprawek. To arcydzieło było jednym z największych przedsięwzięć architektonicznych gotyku, które poniosło spore straty w pożarze z kwietnia 2019 roku. Jego odbudowa będzie trwała wiele lat, jednak już dziś możesz zamówić nową fototapetę lub inną dekorację, by cieszyć się niesamowitym kunsztem Notre Dame.

Katedra Notre Dame w twoim domu

Notre Dame przed pożarem było zachwycającą budowlą, niestety po ostatnich wydarzeniach jej świetność pozostaje jedynie w pamięci i na pięknych fotografiach, które mogą zagościć również w twoim domu pod postacią modnej i prostej w aplikacji fototapety. W naszym serwisie zamówisz zarówno produkty winylowe, jak i flizelinowe, latex premium czy samoprzylepne, które można nawet wielokrotnie odklejać. Katedra Notre Dame będzie idealnie komponowała się w salonie, zdobiła ściany przedpokoju czy ścianę za łóżkiem w sypialni. Jeśli obawiasz się, że jej żywa kolorystyka i kunszt architektoniczny zdominują przestrzeń, postaw na sepię lub czarno-białą fototapetę, tworząc we wnętrzu niezapomniany klimat.
Sortowanie